Uwaga, komunikat specjalny.

W związku z zaplanowaną na 14 maja wycieczką z przykrością musimy Was powiadomić, że niestety nie będzie przejazdu Koleją Wąskotorową. Szkody górnicze uszkodziły torowisko i podkłady kolejowe, co spowodowało, że przejazd na odcinku z Bytomia do Suchej Góry jest niemożliwy, a wszystkie planowane kursy zostały odwołane.

Mimo to wycieczką się odbędzie, w trochę zmienionym planie. Tak jak planowaliśmy zobaczymy Rezerwat Segiet wpisany do Światowego Dziedzictwa UNESCO, jednak zanim do niego dojdziemy, zboczymy z trasy, aby zobaczyć nieczynną kopalnię dolomitu w Suchej Górze – Blachówce, Sport Dolinę – ośrodek narciarski, a także dla chętnych – wejście do sztolni po dawnej kopalni srebra oraz galeny w Suchej Górze.

Nowy plan wycieczki:

10.00 – zbiórka przy Zajezdni w Bytomiu – Stroszku – ul. Drzewna 2 – dojazd we własnym zakresie lub Tramwajem linii nr 19 z Bytomia pl. gen. Sikorskiego do końca trasy – Bytom Stroszek Zajezdnia. Z dworca autobusowego w Bytomiu możliwy dojazd liniami nr 19 i M3 /kierunek Tarnowskie Góry/ – należy wysiąść na przystanku Stroszek Osiedle i kierować się w stronę zajezdni ul. Łokietka 
10.15 – wyjście w stronę Suchej Góry – Blachówki
10.45 – 15.00 – zwiedzanie Sport Doliny, kamieniołomu Blachówka i sztolni, a następnie Rezerwatu Segiet
Około 15.00 – dojście do zajezdni – powrót do domów we własnym zakresie.

Prosimy o zabranie picia i jedzenia, a także dobrego, wygodnego obuwia.

Masz pytania? 
Napisz lub zadzwoń!
e-mail: dobrepopoludnie@gmail.com tel. 789 788 386

Zgłoszenia sms do 4 maja: 664 908 196