Wspólnota Alleluja

O wspólnocie Alleluja.

Krótka historia wspólnoty.

Jesteśmy chrześcijanami. Zaczęliśmy się spotykać w gronie kilku nawróconych osób na modlitwie w Gliwicach we wrześniu 1992 r.  Z perspektywy lat można uznać te spotkania za zalążek wspólnoty. W 1994 r. rozpoczęły się spotkania modlitewne w Gierałtowicach. Przyjaźń, Boże prowadzenie i wspólne działania doprowadziły do połączenie tych dwóch grup w 1997r. Wiele się wydarzyło od tego czasu. Warto wspomnieć, że w 2004 r. rozpoczęliśmy organizowanie Kursów Alpha w Gliwicach. Od tej pory prowadziliśmy Alpha w Pszczynie, w Zabrzu, w Tychach. Organizujemy również Alpha w Zakładzie Karnym w Wojkowicach, oraz Alpha dla młodzieży. 


Liderem wspólnoty jest Andrzej Szepe

 

Wspólnota Alleluja jest:

1.     Chrystocentryczna.

Jezus Syn Boży, jest jedynym Panem i Zbawicielem. Jedynym pośrednikiem między Bogiem i ludźmi. Jedyną drogą do Boga Ojca. Tylko On jest źródłem prawdy, łaski i życia. Jesteśmy zbawieni z łaski, dzięki ofierze Jezusa na krzyżu. Modlimy się do Boga w imieniu Pana Jezusa w Duchu Świętym.

2.     Biblijna.

·        Opieramy się całkowicie na Słowie Bożym – jako Bożej objawionej woli i Prawdzie. Przyjmujemy zasadę poszukiwania i docieranie do tego, co przekazuje Pismo Święte. Chcemy zrozumieć i zastosować tę Prawdę.

·        Sięgamy i upodabniamy się do obrazu Kościoła opisanego w Nowym Testamencie, jako wzorca do naśladowania.

·        Cele i działania wspólnoty są oparte na biblijnym nauczaniu.

3.     Charyzmatyczna.

Jezus posłał Ducha Świętego, trzecią Osobę Trójcy, po to by nas prowadził, pouczał, objawiał Boga Ojca. Jego obecność i charyzmaty są nam niezbędne do wykonania całej woli Boga.

4.     Ekumeniczna.

Jedność między wierzącymi, niezależnie od przynależności do historycznych Kościołów jest sprawą niezwykłej wagi. We wspólnocie są osoby z różnych Kościołów, chociaż w większości z Kościoła Katolickiego. Jedność możliwa jest dzięki temu, że opieramy się na Bogu Ojcu przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym oraz na spisanym Słowie Bożym. Łączą nas rzeczy, które są biblijnie najważniejsze.

 

Cele wspólnoty:

·        Stałe głoszenie Ewangelii.

·        Pomoc wierzącym we wzroście ku dojrzałości i służbie.

·        Uwielbienie Boga.

·        Wzorowanie się na Kościele Nowego Testamentu.

 

Jedno ze słów usłyszanych od Pana:

Wybrałem was, byście razem szli i owoc przynosili. Byście szli w jedności. Patrzcie na obraz Kościoła, który objawiłem, zmieniajcie się według tego wzoru. Głoście Ewangelię i czyńcie uczniami tych, którzy mi zaufali.

 

 

Kontakt:

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.